Режисьор - Аки Каурисмаки
Сценарий - Аки Каурисмаки
Оператор - Тино Салминен
С участието на - Алма Пъойсти, Юси Ватанен, Марти Суосало, Алина Томников, Яне Хютияйнен
Продуцент - Аки Каурисмаки

"Паднали листа" разказва историята на двама самотници, които случайно се срещат през нощта в Хелзинки и се опитват да намерят първата, единствената и последната любов в живота си. Пътят им към тази благородна цел е помрачен от алкохолизма на мъжа, изгубените телефонни номера, пълното неведение за името и адреса на другия и обичайните трудности, които животът поднася на търсещите щастие.
Тази нежна трагикомедия е продължение на трилогията на Аки Каурисмаки за работническата класа ("Сенки в рая", "Ариел" и "Момичето от фабриката").

ПРОГРАМА * РАЗПРОСТРАНЕНИЕ на филма в София

Дом на киното
20 април, събота - 14:45

Филмотечно кино "Одеон"
20 април, събота - 19:00
24 април, сряда - 12:15 

Културен център G8
19 април, петък - 15:00 
20 април, събота - 16:00 
21 април, неделя - 16:15
22 април, понеделник - 16:15 
23 април, вторник - 16:30 
24 април, сряда - 13:15 

Евросинема
19 април, петък - 18:00
20 април, събота - 11:30 | 20:30
21 април, неделя - 10:45 | 20:15
22 април, понеделник - 11:30 | 20:00
23 април, вторник - 18:00 
24 април, сряда - 16:30
25 април, четвъртък - 16:15 

* * *

МИНАЛИ ПРОЖЕКЦИИ

Културен център G8
05 април, петък - 17:00 | 20:15
06 април, събота - 13:30 | 18:00
07 април, неделя - 13:30 | 17:45
08 април, понеделник - 13:30 | 17:45
09 април, вторник - 13:30 | 17:45
10 април, сряда - 13:30 | 17:45
11 април, четвъртък - 13:30 | 17:45

12 април, петък - 15:00 
13 април, събота - 13:45 
14 април, неделя - 13:45
15 април, понеделник - 11:30 
16 април, вторник - 20:00 
17 април, сряда - 13:30 
18 април, четвъртък - 13:30 

Евросинема
05 април, петък - 15:00
06 април, събота - 11:00 | 16:15
07 април, неделя - 10:30 | 15:30
08 април, понеделник - 11:30 | 19:30
09 април, вторник - 11:30 | 19:30
10 април, сряда - 11:30 | 19:30
11 април, четвъртък - 11:30 | 19:30

12 април, петък - 11:30
13 април, събота - 20:45
14 април, неделя - 11:00 | 20:30
17 април, сряда - 20:00
18 април, четвъртък - 11:30 

Дом на киното
05 април, петък - 18:30
06 април, събота - 16:45
10 април, сряда - 20:15
11 април, четвъртък - 16:45

13 април, събота - 12:30

Филмотечно кино "Одеон"
05 април, петък - 16:15
07 април, неделя - 18:00 - LUX Audience Award прожекция | 19:45
09 април, вторник - 13:00
11 април, четвъртък - 14:15

14 април, неделя - 12:15
17 април, сряда - 13:30 

Kино "Влайкова"
05 април, петък - 17:30
11 април, четвъртък - 18:30

Сцена "Дерида"
06 април, събота - 19:15
07 април, неделя - 14:15

13 април, събота - 12:30
14 април, неделя - 17:00

Арена The Mall - София
05 април, петък - 21:20
06 април, събота - 21:20
07 април, неделя - 21:20
08 април, понеделник - 21:20
09 април, вторник - 21:20
10 април, сряда - 21:20
11 април, четвъртък - 21:20

НАГРАДИ И НОМИНАЦИИ -

Кан’23 – Награда на журито, номинация за Златна палма Сан Себастиан’23 – Награда на ФИПРЕССИ за филм на годината Европейски филмови награди’23 – Номинации за европейски филм, европейски режисьор, европейски сценарист, европейски актьор, европейска актриса

Програма

  • 14.03.2024
    КИНО „ЛЮМИЕР” - 18.30 часа
  • 15.03.2024
    КИНО "ОДЕОН" - 20.45 часа
  • 16.03.2024
    КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „G8“ - 18.00 часа
  • 28.03.2024
    КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „G8“ - 19.15 часа
  • 16.03.2024
    КИНО „ВЛАЙКОВА“ - 16.30 часа
  • 19.03.2024
    ДОМ НА КИНОТО - 20.00 часа
  • 24.03.2024
    СИНЕМА СИТИ СОФИЯ - 18.00 часа
  • 29.03.2024
    СИНЕ ГРАНД ПАРК ЦЕНТЪР - 19.00 часа